iRobot Scooba 385
cena od
7 489,-Kč

Koupit v e-shopu

Robotický vysavač
iRobot Scooba 385

Základní popis

iRobot SCOOBA 385 byla pro své mimořádné vlastnosti oceněna v prestižní soutěži o nejlepšího domácího robota na vytírání podlahy. SCOOBA 385 Slouží pro mokrý úklid a představuje tak ideální doplněk robotů řady ROOMBA. SCOOBA vyčistí Vaši podlahu pomocí čtyřfázového čistícího programu – předvysání (Před použitím Scooby je však třeba zamést, nebo vysát, ideálně vypustit Roombu), mytí, čištění, vysání špinavé vody. Při vytírání je na podlahu automaticky aplikován vždy pouze čistý roztok vody a SCOOBA Juice s antibakteriálními účinky. Špinavá voda je podtlakovou lištou vysávána do speciální sběrné nádrže. Nedochází tak k rozstřikování znečištěného roztoku a celý proces je zcela hygienický.

Technická specifikace:

* Virtual Wall – 1x (další lze dokoupit)
* Procesor prestižní značky ARM
* Mokrý úklid tvrdých podlah
* Pokrytí plochy – 80m2 na jedno nabití
* Vysoká kapacita baterie Ni-Mh, 4100 mAh
* Doba nabíjení 4 hodiny
* Spotřeba při nabíjení max. 40W
* Spotřeba Stand by max. 2W
* Externí napájecí zdroj
* Hlučnost pod 80 dB
* Rozměry 330 x 80,5mm
* Hmotnost 3,6 kg

SCOOBA je vítězem iRobot award, ocenění pro roboty na mytí podlah. V prostoru se orientuje podobně jako ROOMBA, ale je díky své podstatě omezenější. Funkční nároky si vyžádaly odlišnou konstrukci. Protože SCOOBA pracuje s vodou, je nutné, aby byla neustále těsně na podkladu a sací lišta dobře vysávala špinavou vodu. Z tohoto důvodu má menší kolečka, která neumožňují překonávání terénních nerovností, jako jsou prahy a mimoúrovňové nájezdy. Cleaning head však sahá až k okraji těla SCOOBY a díky tomu SCOOBA stírá podlahu až ke zdi.

SCOOBA má 4 fáze čistící procesu:
1) Předvysátí – Posbírá zbytkovou špínu, písek, drobky a jiné volné nečistoty. SCOOBA však není určena k vysávání! Před použitím Scooby je třeba zamést, vysát, nebo pustit Roombu.
2) Mytí – Nanese na podlahu čistý antibakteriální roztok vody a SCOOBA Juicu.
3) Čištění – Výkonný kartáč odstraní nečistoty a přilepenou špínu.
4) Vysání špinavé vody – Stěrka vysaje špinavou vodu z podlahy a ta jde do nádržky na špinavou vodu. Nedochází tak ke smíchání čisté a špinavé vody.

SCOOBA používá směs čisté vlažné vody a SCOOBA JUICE ® (originálního, certifikovaného čisticího prostředku), nebo směs vody a bílého octa.

Směs vody a čistícího roztoku SCOOBA Juice odstraňuje až 98% běžných domácích bakterií pouhým stisknutím tlačítka, protože SCOOBA pracuje s oddělenými nádržemi a bakterie hubí. Při běžném úklidu se bakterie a špína roztírají po místnosti.

Ideální pro domácnosti s pevnou podlahovou plochou. Plně nabitá baterie zvládne umýt přibližně 80m2 a nádržka o obsahu 1 litr postačí na vytření plochy 40m2. Poté je třeba nádrž znovu doplnit.

Pomocí systému Virtual Wall lze vymezit uklízený prostor a ohraničit jednotlivé místnosti. Virtual Wall funguje na principu neviditelné zdi, za niž se robot nedostane. Můžeme tak místnosti rozdělit nebo od sebe oddělit.

Kvůli bezpečnosti nemá SCOOBA funkci automatického dobíjení, protože pracuje s vodou a je tedy nutné robota nabít ručním připojením kabelu z adaptéru.

SCOOBA pracuje s obdobným inteligentním programem, jakým disponuje i ROOMBA, avšak upraveným dle specifik mokrého úklidu. Robot tedy nekřižuje místnost tolik jako ROOMBA, ale stejně důsledně a opakovaně se věnuje úklidu jednotlivých míst.

Díky svým rozměrům a inteligenci zvládne umýt těžce přístupná místa jako prostory pod skříní, stolem, židlí a tak dále. Virtul wall snadno vymezí prostor, ve kterém bude robot SCOOBA pracovat.

Obsah balení:

* 1x iRobot SCOOBA 385
* 1x Cleaning head a Cleaning Brush (v robotu)
* 1x Dobíjecí baterie Ni-Mh, 4100 mAh
* 1x nápájecí adaptér
* 3x dávka Scooba Juice
* 1x Vacuum Port (v robotu)
* 1x SCOOBA Filter (v robotu)
* 1x Virtual Wall

Příslušenství k robotickému vysavači iRobot Scooba naleznete v sekci Příslušenství.