iRobot Roomba 581
cena od
11 989,-Kč

Koupit v e-shopu

Robotický vysavač
iRobot Roomba 581

Základní popis

iRobot Roomba 581 je nejlépe vybavený model řady iRobot Roomba. iRobot Roomba 581 má všechny nadstandardní funkce a příslušenství již v základní výbavě a navíc balení obsahuje Wireless Command Center (dálkový ovladač). Úklid s tímto robotem pro Vás bude opravdu bezstarostnou záležitostí. Funguje zcela automaticky, Vaším jediným úkolem je robota poprvé naprogramovat, o zbytek se robot postará sám. Robotický vysavač iRobot Roomba 581 využívá citlivou technologii čištění iAdapt™ – vyspělý systém softwaru a senzorů. Díky technologii iAdapt může robotický vysavač Roomba aktivně monitorovat čištěné prostředí 67krát za sekundu a reagovat více než 40 různými pohyby, aby místnost důkladně a efektivně vyčistil.

Technická specifikace:

* Časové programování
* Virtual Wall Lighthouse – 3x (další lze dokoupit)
* Wireless Command Center
* Procesor prestižní značky ARM
* 38 různých senzorů pro orientaci
* Úklid parket, lina, koberců a tvrdých ploch
* Adaptivní Cleaning Head Module
* Inteligentní systém protiběžných kartáčů
* Inteligentní systém Side Brush
* Aktivní detekce nečistot – SONORO
* Nárazníky se zpomaleným dotykem
* ANTITANGLE systém
* Filtrační systém z mikrovláken
* Pet kit – Pet zásobník, čístící sada
* Nabíjecí stanice Home Base
* Externí napájecí zdroj
* Vysoká kapacita baterie Ni-Mh, 3000 mAh
* Doba nabíjení 3 hodiny
* Spotřeba při nabíjení max 30W
* Spotřeba Stand by max 2W
* Hlučnost <60dB
* Doporučeno na 4 pokoje a více, pro členitější prostory bytů
* Rozměry 330 x 80 mm, celková výška robota 93 mm
* Hmotnost 3,6 Kg

iRobot Roomba 581 je nejlépe vybavený model řady iRobot Roomba. iRobot Roomba 581 má všechny nadstandardní funkce a příslušenství již v základní výbavě a navíc balení obsahuje Wireless Command Center (dálkový ovladač). Úklid s tímto robotem pro Vás bude opravdu bezstarostnou záležitostí. Funguje zcela automaticky, Vaším jediným úkolem je robota poprvé naprogramovat, o zbytek se robot postará sám.

Robotický vysavač iRobot Roomba 581 využívá citlivou technologii čištění iAdapt™ – vyspělý systém softwaru a senzorů. Díky technologii iAdapt může robotický vysavač Roomba aktivně monitorovat čištěné prostředí 67krát za sekundu a reagovat více než 40 různými pohyby, aby místnost důkladně a efektivně vyčistil.

Pro Vaše maximální pohodlí má iRobot Roomba 581 v základním balení Wireless Command Centrer, které funguje na bázi radiového signálu a tudíž na stejném principu jako dálkově ovládaná autíčka. Pro radiové vlnění neplatí pravidlo přímého dosahu, jak je tomu u ovladačů na bázi infračervených paprsků, a tak můžete robota ovládat dokonce i z vedlejší místnosti. Uvidíte, že Vás ovládání robota bude bavit.

Na rozdíl od konkurence se jedná o opravdového robota, který zcela sám dokáže perfektně uklidit za Vás a šetří tak Váš čas i energii. Sám se rozhoduje a sám ví, jak má uklidit. Moc dobře ví, kde již uklidil a kam se musí ještě vrátit. iRobot Roomba 581sama pozná, kdy je úklid hotový a funguje automaticky. Její pohyb zprvu vypadá jako nahodilý, avšak zdání klame. iRobot Roomba 581 má pro pohyb a orientaci v prostoru dokonalý systém. Díky nejmodernější technologii pracuje samostatně, efektivně a chytře. Je inteligentní, pečlivá a samostatná. iRobot Roomba 581 pracuje na principu pokročilé umělé inteligence.

Obratně se vyhýbá překážkám, schodům, lehce přejíždí mezi různými typy podlah a snadno uklízí i těžko přístupná místa jako jsou rohy místností, lišty a prostor pod nábytkem. Není zcela důležité znát přesný princip robota, avšak je důležité vědět, že iRobot Roomba 581 uklidí vždy perfektně. Nejedná se o nahodilý pohyb, ale opravdu o dokonalou orientaci v prostoru.

Pohyb a orientaci prostoru Roomby považujeme za takřka dokonalé, dosahuje neuvěřitelných výsledků 99% pokrytí plochy a zanechává za sebou naprosto čistou podlahu.

V základní výbavě tohoto modelu jsou 3 kusy Virtual Wall Lighthouse pro dokonalé vymezení uklízeného prostoru. Robota „uzamkne“ v jediné místnosti a pustí jej do další teprve v okamžiku, kdy je místnost dokonale uklizená. Tento systém zefektivní orientaci robota a urychlí cyklus úklidu. Dále balení obsahuje Wireless Command Center a stejně jako u ostatních modelů také Home Base dobíjecí stanice, externí napájecí zdroj, vysokokapacitní baterii a náhradní příslušenství

Jak Funguje iRobot Roomba 581:

iRobot Roomba 581 je opravdový robot. Sám se rozhoduje a sám ví, jak má uklidit. Moc dobře ví, kde již uklidil a kam se musí ještě vrátit. Roomba sama pozná, kdy je úklid hotový a funguje zcela automaticky. Zvlášť tmavá podlaha může zhoršit funkci senzoru schodů. Na zcela černých podlahách robot nemusí fungovat.

Každý jeho pohyb je předem promyšlený, jeho činnost probíhá systematicky a nikoli zcela náhodně, jak je tomu u konkurenčních produktů. iRobot Roomba 581 lze také časově programovat. Nastaví se čas a den úklidu a robot začne uklízet i bez Vás.

Patentovaný systém proti sobě rotujících kartáčů zajišťuje velmi vysokou účinnost úklidu. Každý kartáč se navíc točí jinou rychlostí. Hlavní kartáč (Bristle Brush) má rychlost otáčení 1000 ot./min., pomocný kartáč (Flexible Brush) 1600 ot. /min. Postranní kartáč (Side Brush) vymetá nečistoty z rohů místností pod sebe, kde jsou vysávány hlavním a pomocným kartáčem. Nejmenší částice, jako jsou prach a alergeny, odstraňuje stěrka pomocí účinného sacího motoru a jsou zachyceny v unikátním filtrovacím systému, který zachytí i alergeny jako pyl a prach.

iRobot Roomba 581 se v prostoru orientuje pomocí 38 různých senzorů. Kromě detektorů silně znečištěných míst disponuje nárazníkem se zpomaleným dotykem. Infračervenými paprsky registruje blížící se stěnu, zpomalí a zabrání prudkému nárazu. Pomocí dalších senzorů rozeznává výškové rozdíly a například tak nehrozí pád ze schodů. Při vybití baterie, po příkazu člověka nebo po skončení úklidu se robot automaticky vrací na svoji základnovou stanici Home Base.

Pomocí systému Virtual Wall lze vymezit uklízený prostor a ohraničit jednotlivé místnosti. Oproti modelům Roomba 520, 534 Pet, 555, 563 Pet disponuje model iRobot Roomba 581 systémem Virtual Wall Lighthouse, který robota „uzamkne“ v jediné místnosti a pustí jej do další teprve v okamžiku, kdy je první místnost dokonale uklizená. Tento systém zefektivní orientaci robota a urychlí cyklus úklidu. Oba systémy fungují na principu neviditelné zdi, za niž se robot nedostane.

U systému Virtual Wall Lighthouse se neviditelná zeď přeruší v okamžiku, kdy první místnost robot shledá za uklizenou. Můžeme tak místnosti rozdělit nebo od sebe oddělit.

Pomocí programu SPOT pro lokální úklid je zajištěn úklid vytipovaného místa o velikosti cca 1 m2. K zabránění uvíznutí robota v kabelech slouží program ANTITANGLE.

Rozměry robotů byly navrženy tak, aby vyhovovaly typizovanému evropskému nábytku. iRobot tak bez obtíží uklízí i těžko přístupná místa.

Robot také disponuje systémem úniku ze svízelné situace. Pokud se robot dostane do nestandardní situace, tak je na takové okamžiky skvěle vybaven. Má nespočet naprogramovaných režimů, které ho vždy s problémové situace dostanou. Proto nenajdete ROOMBU někde uvíznutou.

Obsah balení:

* 1x iRobot Roomba 581
* 1x Standardní vakuový zásobník
* 3x Virtual Wall Lighthouse
* 1x Home Base
* 1x Napájecí zdroj
* 1x Cleaning tool – prořezávací nůž
* 2x Side Brush (včetně toho v robotu)- boční kartáček
* 2x Bristle Brush (včetně toho v robotu)- hlavní štětinový kartáč
* 2x Flexible Brush (včetně toho v robotu)- hlavní gumový kartáč
* 1x Náhradní Filtry
* 1x Wireless Command Center – dálkové ovládání
* 1x český návod

Příslušenství k robotickému vysavači iRobot Roomba 581 naleznete v sekci Příslušenství.

Komentáře